HISTORIE

Skupina Walk Choc Ice se zformovala v Kostelci nad Orlicí v roce 1992.

Krátce po svém vzniku se kapela vypracovala mezi nejlepší crossoverové formace v České republice, po boku Support Lesbiens, Kurtizány z 25. Avenue a Jolly Joker and The P.B.U.

V roce 1994 vydali debutové album Keep Smiling, umístili se na prvním místě v soutěži New Rock Generation a frontman skupiny Honza Křížek získal o rok později ocenění Zpěvák roku 1995 v anketě časopisu BANG!

Skupina Walk Choc Ice vystoupila jako předkapela Mucky Pup a Rage Against The Machine (1994), dále na turné Lucie Samsung Tour (1995), či Faith No More, Davida Bowieho, nebo Led Zeppelin (1998).

Jejich druhé CD s eponymním názvem "WALK CHOC ICE" (s již českými texty) vyšlo v roce 1998 u Warner Music CZ a produkoval ho Ivan Král. Ten tak s kapelou navázal na spolupráci z roku 1995, kdy společně odehráli turné k jeho studiovému albu Nostalgia. Závěrečný koncert turné, kterým muzikanti zároveň otevírali klub Palác Akropolis, byl zachycen na CD "Ivan Král: Ohlédnutí", které vyšlo v roce 1996.

Své doposud poslední CD "REJDIT" (v produkci Radima Hladíka) skupina vydala v roce 2000 u Warner Music CZ.

V roce 2002 skupina přerušila svou činnost.

V roce 2014 se sešla většina původních členů Walk Choc Ice, aby odehráli dva koncerty nazvané WALK CHOC ICE "KEEP SMILING 20TH ANNIVERSARY". První z nich se odehrál v rodném Kostelci nad Orlicí za účasti více jak tisícovky fanoušků a druhý v jejich oblíbeném Lucerna Music Baru v Praze, který byl téměř vyprodaný!

V roce 2017 se skupina rozhodla pro návrat na koncertní pódia v původním složení a oslavit 25 let od svého založení prostřednictvím čtyřech exkluzívních koncertů.

© 2017 WALK CHOC ICE
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!